HomeProdukty i rozwiązaniaCentrum SerwisoweAktualnościO firmieGdzie kupić

Produkty dla mobilnej sieci LTE HUAWEI dostępne w Europie już od lipca

Huawei zaprezentował silną ofertę produktów LTE podczas targów Mobile World Congress 2012

LTE Mobile WiFi E5776

Barcelona, 29 lutego 2012: Huawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych, ogłosił dziś plan wprowadzenia na rynki w Europie oraz w regionie Azji i Pacyfiku szerokiej oferty produktów mobilnych LTE. Proces potrwać ma do lipca 2012, a w portfolio znajdą się takie produkty, jak m.in. bezprzewodowa karta sieciowa LTE (E3276) i mobilne WiFi LTE (E5776). Modele E3276 i E5776 obsługują standard LTE kategorii 4. Spośród innych urządzeń LTE dostępnych na rynku, urządzenia Huawei wyróżniają się nawet o połowę szybszym transferem, zapewniającym prędkość pobierania danych do 150 Mbps (w technologii LTE FDD) i 122 Mbps (w technologii LTE TDD).

„Będąc pionierem na polu zintegrowanych rozwiązań LTE, Huawei aktywnie promuje globalny rozwój technologii LTE, który zapewnia wyższy komfort korzystania z Internetu użytkownikom na całym świecie” – powiedział Shao Yang, dyrektor marketingu Huawei Device.
„W roku 2012 Huawei rozszerzy swoją ofertę produktów mobilnych LTE na rynki europejskie oraz na rejon Azji i Pacyfiku, aby umocnić pozycję lidera w sektorze LTE.”

Podczas targów Mobile World Congress 2012, Huawei zaprezentował szereg wyróżniających się urządzeń LTE. Jedną z najciekawszych propozycji jest nowy smartfon LTE - Ascend D LTE, wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz i 4,5-calowy ekran dotykowy HD. Smartfon pozwala użytkownikom w pełni korzystać z potencjału nowych technologii i cieszyć się niespotykaną dotąd prędkością przesyłania danych w standardzie LTE.
Prezentacji modelu Ascend D podczas targów towarzyszyła premiera modelu Ascend P1 LTE, a także pierwszy na świecie modem-minirouter WiFi HUAWEI E589 LTE FDD (z obsługą trybu multi-mode) oraz bezprzewodowy router LTE TDD HUAWEI B593 oraz stacje bazowe AF23 i AF22.

HUAWEI B593 obsługuje standardy LTE TDD i FDD, osiągając maksymalną prędkość pobierania danych do 100 Mbps. Ponadto do routera można bezprzewodowo podłączyć aż do 32 urządzeń lub komputer przez gniazdo Ethernet. Dostępna jest obsługa VOIP z funkcją dwustronnego nagrywania.

Stacje bazowe AF23 i AF22, po podłączeniu do nich odpowiednio modemów E3276 i E5776, umożliwiają podłączenie różnych urządzeń sieci za pośrednictwem gniazda Ehernet. Po podłączeniu do stacji AF23, modem E3276 zmienia się w mobilny router WiFi i odciąża sieć bezprzewodową, pełniąc funkcję wzmacniacza sygnału. Podobnie stacja AF22 pełni zarówno funkcję ładowarki akumulatora modemu E5776, jak również wzmacnia jego sygnał, dzięki antenie umieszczonej z boku urządzenia.

Produkty Huawei dla mobilnej sieci szerokopasmowej LTE oferują wysoką prędkość i bardzo dobrą jakość połączenia, porównywalną do kablowych sieci szerokopasmowych. Operatorzy skorzystają na elastyczności i niskich kosztach tego rozwiązania, a także na doskonałym poziomie usług, które oferują one klientom. Technologia ta spotkała się już z ciepłym przyjęciem ze strony operatorów i użytkowników w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Północnej.

O HUAWEI
HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma jest liczącym się na światowym rynku producentem modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. HUAWEI współpracuje ze wszystkimi największymi spółkami telekomunikacyjnymi w ponad 100 krajach. Z rozwiązań firmy korzystają m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN. HUAWEI jest firmą globalną, operującą w 140 krajach, zatrudniającą ponad 120 tysięcy pracowników, z czego aż 44% pracuje w 20 centrach badawczo-wdrożeniowych. Firma dba o rozwój nowych technologii – 10% rocznego dochodu jest inwestowane w badania i rozwój.
Więcej informacji na stronie: www.HUAWEIdevice.pl.

Dodatkowych informacji udziela:
Dariusz Marnic
Marketing Manager
HUAWEI Polska
Kom.: +48 727 403 015
E-mail: dariusz.marnic@huawei.com

Kontakt dla mediów:
Jolanta Stryjczak
Corporate Communications & PR Manager
HUAWEI Polska
Kom.: +48 607 147 494
E-mail: jolanta.stryjczak@huawei.com

Marianna Hoszowska
Account Executive
Monday PR
Kom.: +48 664 971 080
E-mail: marianna.hoszowska@mondaypr.pl